Fundacja w "Gazecie Wyborczej"

Temat in vitro stał się ostatnio bardzo medialny i niestety zbyt polityczny. Dziennik "Gazeta Wyborcza" odwiedził naszą fundację i klinikę aby merytorycznie porozmawiać o nowoczesnych metodach wspomagania rozrodu.

Dr n.med. Dariusz Mercik - ginekolog i endokrynolog z ponad 20-letnim doświadczeniem oraz embriolog Paulina Cieśla odpowiadali na pytania redaktor Magdaleny Warchali. Oprócz tematów bardzo medycznych, pojawił się wątek planów fundacji.

Obecnie skupiamy się na działaniach informacyjno-edukacyjnych skierowanych do pacjentów onkologicznych, którzy jeszcze przed rozpoczęciem inwazyjnego leczenia mogą zamrozić swoje komórki jajowe lub nasienie. Tym sposobem już po zakończeniu terapii mogą starać się o potomstwo. Dodatkowo w planach mamy także dofinansowanie procedury in vitro parom, które chciałyby podejść do zabiegu, jednak nie mają na to pełnych funduszy.

Artykuł jest także dostępny on-line.